Teambuilding pro firmy ve Špindlerově Mlýně

Pokud přemýšlíte nad teambuildingem pro Vaši firmu a hledáte ideální místo pro jeho uskutečnění, Špindlerův Mlýn v Krkonoších bude dobrou volbou. Je ideálním výchozím bodem pro lyžování, turistiku i adrenalinové sporty.

2013-12-16_114257Ubytování ve Špindlerově Mlýně pro větší skupiny nabízí např. Hotel Velveta. Výhodou je, že má zasedací místnost s kapacitou 50 osob, ve které se můžete scházet. Samozřejmostí je zde možnost stravování, a to v hotelové restauraci pro 90 osob s vnitřním grilem a ohništěm. Pochutnat si můžete na pokrmech české a krkonošské kuchyně, minutkách nebo specialitách. V létě je k dispozici venkovní gril.

Dále Hotel Velveta nabízí doprovodný letní i zimní outdorový program. V případě velké skupiny se hotel uzavře pro ostatní hosty, což je pro firmy ideální.

Pro relaxaci jsou k dispozici wellness procedury na přání a možnost regenerace a soukromí v Římských lázních.

Teambuilding aktivity

2013-12-16_114227Teambuilding aktivity mají za cíl stmelit tým, zefektivnit jeho spolupráci a vypěstovat v každém členu týmového ducha. Jde v podstatě o zážitkové vzdělávání. Aktivity probíhají většinou v přírodě, přičemž členové týmu společně vykonávají úkoly a hledají vlastní netradiční řešení.  Velmi oblíbenými jsou např. outdoor aktivity, jako adrenalinové sporty, cyklistika, jízda na čtyřkolkách, jízda na kole, paintball apod.

Díky teambuildingovým aktivitám dochází k prolomení bariér a rivality, budování a upevňování vztahů a zvýšení motivace k výkonu. Je to jeden z nejčastějších způsobů, jak ve skupině nastartovat energii a rozpohybovat zaměstnance k větším výkonům. Protože pouze pozitivně naladěný, odpočatý a sehraný pracovní kolektiv může využít naplno své schopnosti a splnit pracovní úkoly na výbornou.

Teambuildingové hry

Teambuildingové hry jsou skvělé pro posilování týmové soudržnosti. Jsou vytvořeny přímo na míru pro danou skupinu. Hry mají za úkol stmelit kolektiv tak, aby si jednotliví účastníci uvědomili, že pokud nebudou pracovat společně, nemohou dosáhnout cíle. Většina těchto her má smysl, když účastníci předem neznají jejich cíl.

Preferované jsou například strategické hry, které představují oblíbené zážitkové učení.2013-12-16_114244 Rozvíjí schopnost účastníků zvládat krizové situace a posiluje strategické myšlení. Těchto strategických her existuje velké množství, pro různé cíle se hodí různé typy her, některé se hrají v místnosti, jiné venku. Díky hře padají obavy i různé bariéry a účastníci jednají přirozeně. Vznikají zde podobné situace jako v práci a díky zpětné vazbě účastníků se dá najít společně řešení, které nikoho neohrožuje, protože je to jen v rámci hry, a zároveň tak nepřímo vyřeší a předchází podobným situacím na pracovišti.